Společný orchestr žáků základních uměleckých škol a hráčů České filharmonie

Rudolfinum — Dvořákova síň 1 hod Cena vstupenek na koncert 300-550 Kč, cena vstupenek na veřejnou generální zkoušku 250 Kč

Od ledna do června se každoročně v Rudolfinu schází na šedesát mladých lidí, aby pod vedením filharmoniků (a s podporu svých pedagogů) vytvořili krásný společný koncert. Tentokrát jsou účastníci z projektu z krajů Královéhradeckého, Moravskoslezského, Plzeňského, Zlínského a z Prahy. Závěrečný koncert diriguje charismatický Petr Altrichter.

Program

Antonín Dvořák
Polonéza Es dur

Jean Sibelius
Suita Král Kristian II., 1. Nocturno, 3. Mussette

Josef Haydn
Koncert pro trubku Es dur, 3. Allegro

Iša Krejčí
Serenáda pro orchestr, 2. Andante quasi allegro, 3. Presto

Franz von Suppé
Lehká kavalerie

Účinkující

Společný orchestr žáků základních uměleckých škol a hráčů České filharmonie
Petr Altrichter dirigent

Vzdělávací programy
Od 12 let
Fotografie ilustrujicí událost Společný orchestr žáků základních uměleckých škol a hráčů České filharmonie

Prodej jednotlivých vstupenek na abonentní koncerty (orchestrální, komorní, edukační) začne 2. června 2025 v 10.00.

Prodej jednotlivých vstupenek na všechny veřejné generální zkoušky zahájíme 10. září 2025 v 10.00.

Zákaznický servis České filharmonie

Tel.: +420 227 059 227
E-mail: info@ceskafilharmonie.cz

Zákaznický servis je pro vás k dispozici v pracovní dny od 9.00 do 18.00 hod. 

 

Od ledna do června se každoročně v Rudolfinu schází na šedesát mladých lidí, aby pod vedením filharmoniků (a s podporu svých pedagogů) vytvořili krásný společný koncert. Tentokrát jsou účastníci z projektu z krajů Královéhradeckého, Moravskoslezského, Plzeňského, Zlínského a z Prahy. A kdo diriguje závěrečný koncert? Ten, o němž jeden z minulých účastníků napsal: „Ještě nikdy jsem nepotkal člověka, který by takhle najevo ukazoval své zapálení pro muziku.

A jak zkušenost v projektu vnímali účastníci ročníku 2024?

Před rokem jsem sama seděla v publiku a obdivovala hudbu, kterou moji vrstevníci dokázali společně s filharmoniky vytvořit. Když jsem se o pár měsíců později dozvěděla, že i já dostanu tu možnost, s pocity velkého štěstí se objevily i obavy. Co když to nezvládnu? Co když je to prostě moc? Rudolfinum, Filharmonie… Při prvním společném setkání s panem Altrichterem jsem ale začala věřit, že obavy ze špatného konce jsou zbytečné. Jeho uklidňující slova, že opravdovou hudbu lze tvořit jen s přáteli, jsem si v hlavě opakovala pak stále znova a znova. Ze všeho, co jsem si odsud odnesla, budu těžit dlouhá léta.

Když poprvé před orchestr vstoupil pan dirigent, zatajil se mi dech. Přišel uragán, neuvěřitelná energie sálající do všech stran. Doufám, že nejsem jediná, kdo si toho všiml, ale pan Altrichter má místo rukou andělská křídla. Ta gesta! Orchestr pod jeho vedením úplně rozkvetl.  Je to nejlepší akce, kterou mají „ZUŠkové“ děti možnost zažít. Mimo jiné i já jako introvert jsem během projektu navázala nová přátelství.“