Koncertní řady


"Milí přátelé České filharmonie, v nadcházející sezoně 2021/2022 se opět sejdeme, budeme s vámi sdílet hudbu a navzájem se inspirovat. Pandemie nás rozdělila na příliš dlouhou dobu. Velmi jsem postrádal vaši bezprostřední blízkost a stejně to cítili i moji drazí kolegové z České filharmonie. Vítejte zpět! Čeká na vás spousta mimořádné hudby! Čekáme na vás my!"


Semjon Byčkov, hudební ředitel a šéfdirigent

Fotografie ilustrujicí stránku
Cyklus šesti večerních koncertů Abonentní řada A

Abonentní řada A • Cyklus šesti večerních koncertů

V řadě A převažují skladby z 20. století, vyvážené třemi premiérami a jedním Mozartovým koncertem. Dirigovat budou Semjon Byčkov, Jakub Hrůša, Alain Altinoglu a Keith Lockhart. Představí se houslisté Karen Gomyo, Jiří Vodička a Josef Špaček, klavíristé Víkingur Ólafsson a Marc-André Hamelin a varhaník Thierry Escaich.

Více informací
Cyklus šesti večerních koncertů Abonentní řada B

Abonentní řada B • Cyklus šesti večerních koncertů

Vedle stěžejních děl Wolfganga Amadea Mozarta, Antonína Dvořáka, Gustava Mahlera nebo Leoše Janáčka se můžete těšit na novinky od Jamese MacMillana, Martina Smolky nebo Aarona Coplanda. Programy pro vás připraví šéfdirigent Semjon Byčkov, Tomáš Netopil, Manfred Honeck a Michael Tilson Thomas.

Více informací
Cyklus čtyř večerních či odpoledních koncertů Abonentní řada C

Abonentní řada C • Cyklus čtyř večerních či odpoledních koncertů

Abonentní řada C vám ve 126. sezoně nabídne čtyři koncerty, na kterých zazní díla Mahlera, Suka, Brahmse, Kabeláče a dalších brilantních skladatelů. Dva koncerty připraví Semjon Byčkov, jeden Jakub Hrůša a posledního programu se ujme dirigentská hvězda Franz Welser-Möst.

Více informací
Mimořádné koncerty

Mimořádné koncerty

Tradičními mimořádnými koncerty každé sezony jsou dvojice zahajovacích, Novoroční koncert a závěrečný Open Air koncert. V předchozí sezoně vznikla tradice Koncertů pro svobodu a demokracii k odkazu Sametové revoluce. Sestavu doplňuje dubnový Jarní koncert Jiřího Vodičky a Petra Altrichtera.

Více informací
Cyklus čtyř odpoledních koncertů Adventní koncerty

Adventní koncerty • Cyklus čtyř odpoledních koncertů

Oblíbené adventní koncerty se konají v Sukově síni Rudolfina každou adventní neděli, ve tři hodiny odpoledne. Uslyšíte pestré programy, které připravily komorní soubory složené z členů České filharmonie a jejich hostů. Návštěvu koncertu si můžete zpříjemnit posezením v Café Rudolfinum.

Více informací
Veřejné generální zkoušky Generální zkoušky

Generální zkoušky • Veřejné generální zkoušky

Sezona 2021|2022 nabízí rekordní počet dopoledních veřejných generálních zkoušek. Zkoušky jsou zcela v rukou dirigenta, který může skladby přerušovat nebo vracet. Prosíme publikum o respektování tohoto nároku. Veřejné generální zkoušky mají specifický systém předprodeje vstupenek.

Více informací
Tak copak vás zajímá?
Zavřít

Rozehrajte s námi další koncert

Podpořte nás
Zavřít
Tak copak vás zajímá?